Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDEN GAZETECİLERE JEST

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDEN GAZETECİLERE JEST
09 Ocak 2018 - 11:49 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDEN GAZETECİLERE JEST

Eğitim öğretim anlamında bölgemizin en etkili okullarından biri olmasının yanında düzenlediği sosyal etkinlikler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kültür Temel Lisesi 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü öncesinde  gazeteciler için düzenlediği program ile bir kez daha takdir topladı.Kültür Eğitim Kurumları Antakya şubesinde gerçekleşen programa Kurucular Ali Girişken,Sibel Güzelmansur ve Ramazan Geyik ile Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda,Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu,Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen,Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber,Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Siper,Basın duayenleri Metin Dingil,Cemil Yıldız , Sadullah Ergin ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü basın mensuplarının  yoğun olacağından dolayı programı erkene aldıklarını ifade eden Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, Her daim yanlarında hissettikleri basın mensuplarına programlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında :”Hatay’ın güzide  Basın Mensupları;      Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Hatay  Kültür Eğitim Kurumları Olarak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz.

Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Gazetecilik mesleği,  özellikle çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

Gazetecilik , bir ülkenin medeniyetler çizgisine çıkmak için eğitim kadar rol oynar. Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2018 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın Hatay Kültür Eğitim Kurumları Olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyoruz.”dedi. Yapılan konuşmanın ardından Kültür Eğitim Kurumları Kurucuları Ali Girişken,Sibel Güzelmansur ve Ramazan Geyik ile Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda,Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu tarafından basın mensuplarına plaket takdim edildi.

Programda oldukça memnun kaldıkları gözlenen basın mensupları İnce bir düşünce sergileyerek günlerini kutlayan Kültür Eğitim Kurumu ailesine teşekkür ettiler.Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER