Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

21. YÜZYIL TÜRKİYE ASRI OLACAK

21. YÜZYIL TÜRKİYE ASRI OLACAK
20 Şubat 2018 - 17:13 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.
  1. YÜZYIL TÜRKİYE ASRI OLACAK

Başbakan Eski Yardımcısı, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Antakya Belediyesi’ni de ziyaret etti.Ziyaretin ardından katıldığı canlı yayında konuşan İşler: “Herkes şundan emin olsun ki Türkiye 21. Yüzyılın lider ülkesi olacak, başka bir ifadeyle 21. Yüzyıl Türkiye asrı olacak.”dedi.

BRİFİNG ALDI

Başbakan Eski Yardımcısı, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Antakya Belediyesi’nin hizmetleri hakkında Başkan Kimyeci’den brifing alarak, belediyecilik hizmetleri hakkında fikirlerini beyan etti.Konuşmaların ardından Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Eski Başbakan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Emrullah İşler’e “Çağlar İçinde Antakya” kitabı ve içerisinde Antakya’nın yöresel ürünlerinin yer aldığı hediye takdim etti.

ÖNEMLİ BİR KONU

Son olarak Antakya Belediye TV canlı yayınına katılan Eski Başbakan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler şu sözlere yer verdi; “Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci, çok gayretli, kendisini tebrik ediyorum. Hükümetimizin de önem verdiği Kentsel Dönüşüm konusu, sadece Hatay’da değil, Türkiye’nin dört bir yanında önemli bir konu. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı, daha güvenli konutlarda oturabilmesi için Kentsel Dönüşüme önem veriyoruz. Belediye Başkanımızı, başta kentsel dönüşüm olmak üzere yaptığı diğer hizmetlerden dolayı da kutluyorum. Özellikle yaşlılarımıza verdiğimiz hizmetler çok önemli, gerek ev temizliği gerek bakım konusunda Antakya Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetler takdire şayan.

RABBİM ONLARI MUZAFFER KILSIN

Bölge sıcak bir bölge, Hatay Suriye’ye en yakın bölgelerimizden biri, Reyhanlı ilçemize son günlerde roketler düştü, şehitlerimiz oldu. Öncelikle gerek sivil şehitlerimiz, gerekse Afrin Operasyonu’nda kahramanca vatanını, bayrağını savunan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu mücadeleyi kahramanca sürdüren askerlerimize Rabbimizden muzafferiyetler diliyorum. Rabbim onları muzaffer kılsın, her türlü muhafaza buyursun. Fakat bu mesele yapılması gereken bir mesele. Bu aslında bir veka meselesi, varlık meselesi. Türkiye son yıllarda terörle mücadeleden çok çekti. Türkiye’nin Suriye sınırında oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkomutanının talimatıyla başlattığı bir operasyonda bir ay dolmak üzere gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu operasyonda istediğimiz hedeflere ulaşacağız. Milletimiz bu konuda müsterih olsun.

Suriye ile ola sınır bölgesinde oluşturulmak istenen terör koridoruna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Hatta aynı şekilde terörün kaynağı olan Irak topraklarında da bu terör örgütünün varlığını Allah nasip ederse son vereceğiz.

 

TÜRKİYE ARTIK GÜÇLENDİ

Türkiye 40 yıla yakın zamandır terör örgütleriyle durdurulmak isteniyor. Türkiye artık güçlendi, 15 Temmuz Darbe girişimini atlattı, kendi savunma sanayisini büyük oranda kurdu ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Mücadelemizi yürütmeye devam edeceğiz ve Türkiye’yi terör örgütlerinin tehdidi olmaktan çıkaracağız.

  1. YÜZYIL TÜRKİYE ASRI OLACAK.

Herkes şundan emin olsun ki Türkiye 21. Yüzyılın lider ülkesi olacak, başka bir ifadeyle 21. Yüzyıl Türkiye asrı olacak. Milletçe 15 Temmuz Destanında büyük bir zafer yazdık ve çok büyük bir örnek teşkil ettik. Aynı şekilde Afrin Operasyonu başladığında şunu görüyoruz ki 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız bu operasyonu destekliyor.

MANEVİ DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Hatay Valiliği’mizi ziyaretimiz sırasında Hatay Valimizin çok önemli konular oldu; vatandaşlarımız hem yardımlar konusunda çok cömert, aynı zamanda sınıra gidip savaşa katılmak isteyen vatandaşlarımız oldu. Bunu başka bir millette bulamazsınız. Çok şükür ordumuz çok güçlü, çok dinamik, askerlerimiz zaten bu mücadeleyi çok kararlı bir şekilde yürütüyor. Dolayısıyla şu an vatandaşlarımızın duasına ve manevi desteğine ihtiyacımız var. Böyle bir milletin ferdi olmak benim için gurur kaynağı. Türkiye olarak birlik, beraberliğimizi koruyarak, kardeşliğimizi pekiştirerek bütün meydan okumalara, tehditlere rağmen kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz ve güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edip bölgeye ve dünyaya barışın huzurun gelmesi için üzerimize düşeni yapacağız.”Canlı yayının ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER