Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

ŞEHİT ANALARINDAN MEHMETÇİĞE İŞLEMELİ MENDİL

ŞEHİT ANALARINDAN MEHMETÇİĞE İŞLEMELİ MENDİL
23 Şubat 2018 - 10:02 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

ŞEHİT ANALARINDAN MEHMETÇİĞE İŞLEMELİ MENDİL

Hatay’ın Payas ilçesinde Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü ile PAMEK gönüllü kursiyerleri ve analardan oluşan kadınlar Afrin’de cephede terörle mücadele eden Mehmetçiğe Zeytin dalı arma işlemeli iğne oyasından mendil hazırlıyor.

Payas Halk Eğitim Merkezi’nde bir araya gelen ve aralarında şehit analarının da bulunduğu gönüllüler, Afrin’de ‘Zeytindalı Harekatı’ kapsamında görev alan kahraman Mehmetçiklere moral olması için el emeği göz nuru mendil işliyorlar.Halk Eğitim Müdürlüğü ve PAMEK Gönüllüsü Kursiyerler tarafından işlenen mendil atölyesini Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara ile Belediye Başkanı Bekir Altan birlikte gezdi.Yapılan mendilleri yakından inceleyen Kaymakam Dr. Polat Kara “Ellerinize emeklerinize sağlık. Mendilin bir köşesine zeytin dalı harekatı arması, diğer köşesinde de nakışla zeytin dalı işlenmiş çok güzel bir çalışma.” dedi.

Zor günlerden geçildiğine dikkat çeken Kaymakam Kara “Üç teröristle değil, yedi memleket, yedi düvelle çarpışıyoruz. Bu zor günlerde cephede çarpışan güvenlik güçlerimizin, Mehmetçiğimizin yanında hepimizin boynunun borcu, belki dışarıda bakıldığında sembolik bir anlamı var ama eminim ki, hepiniz iğnelerinizin ucuyla gönlünüzü işliyorsunuz buna. Hislerinizi, hissiyatınızı işliyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Allah kolaylık versin” diye konuştu.

Çalışmalara katılanlar, yaptıkları mendilleri kendilerinin Mehmetçiğe teslim edilmesini de Kaymakam Kara’dan istedi.Bu çalışmaya katılanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Bekir Alta da “Bir çalışıyorsunuz, iki vatan müdafaasındaki askerimize moral desteği veriyorsunuz. Allah bu gayretlerinizi en makbul ibadetlerden kabul etsin” dedi.

1000 adet Afrin zeytin dalı armalı baskılı ve işlemeli mendilin askerlere ulaştırılması için yapılan çalışmaya gazi ve şehit anneleri de katkı veriyor. Kaymakam Kara, Belediye Başkanı Altan, Halk Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Zabıta Müdürünün katılımıyla gerçekleşen programda birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER