Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

ALİ KAVAK ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ALİ KAVAK ADAYLIĞINI AÇIKLADI
19 Şubat 2018 - 17:52 'de eklendi ve 1528 kez görüntülendi.

ALİ KAVAK ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İş Adamı Ali Kavak Hatay Basın ve Gazeteceler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaptı. Ali Kavak açıklamasında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

HAREKATIN ARKASINDA BAŞKA BİŞEY ARANMASIN

Devam eden Zeytindalı Harekatına değinen kavak: “Değerli basın mensupları açıklamama başlamadan önce Afrin’de kahramanca savaşan Mehmetçiğimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizce bu operasyon çok doğru bir operasyon bu mücadelenin sonunda Muvaffak  olacağımızı düşünüyorum ve devletimizin her zaman yanında olduğumuzu söylemek istiyorum. Ayrıca Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınları ve ülkemize başsağlığı diliyorum.”dedi.

ŞEHRİN POTANSİYELİ ARTTIRILMALIDIR

Sivil toplum kuruluşlarının bölgenin ve ilin gelişmesinde, kalkınmasında önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Ali Kavak: “ Özellikle ticaret odaları bir şehrin yalnızca ekonomik durumuna değil aynı zamanda sosyal ve kültürel işleyişine de katkı sağlayabilir. Bir ticaret odasının dünyadaki değişim ve dönüşümleri yakından takip ederek şehrin potansiyelini arttırmalıdır.” diye belirtti.

ÖRNEK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

Şeffaf ve paylaşımcı bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini belirten Kavak: “Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) kurumsallaşması ve diğer STK’larla birlikte ortak çalışmalar yaparak örnek bir yönetim anlayışına sahip olacaklarını belirtti. Göreve geldiğimiz takdirde oda olarak en büyük amacımız ATSO üyelerinin önündeki kapıları açmak olacaktır. Geçmiş dönemde yaptığım ATSO Başkanlığı görevimdeki şeffaf tutumum ve yenilikçi çalışmalarım referansımdır.” açıklamasında bulundu.

BİR BEKLENTİM OLMADI

Kavak: “ATSO Başkanlığı görevinin şahsıma hiçbir katkısı olmayacaktır. Bu yönde de hiçbir zaman bir beklentim olmadı, eksikliğini de hissetmedim. Hayatım başkanlıklarla geçti. Zaten uzun yıllardır çeşitli kurumlarda hala sürmekte olan başkanlık görevleri yürütüyorum. ATSO Başkanlığı’na aday olmam arkadaşlarımın da desteğiyle ATSO’da kadın ve gençlerin de yer aldığı örnek bir yönetim anlayışını kalıcı hale getirerek ve örnek olmaktır. Bu sebeple şimdiden bu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Başkanlık durumum gerçekleşirse 2. Dönem kesinlikle aday olmayacağım.” dedi.Basın açıklamasının ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER