Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Birinci Oldu.

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Birinci Oldu.
31 Ocak 2018 - 9:46 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu takımı Kırıkhan’da düzenlenen Wushu müsabakasına katıldı. Uzak Doğu sporları kapsamında en geniş katılımın olduğu yarışmada Hatay’ı Türkiye Wushu Şampiyonasında temsil edecek olan sporcular belirlendi. Yarışmaya Minik, Yildizlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde katılan Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu takımı derecelerle döndü. Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenecek Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.
Hedefleri Türkiye Şampiyonasında Hatay’ı temsil etmek olan sporcular, yıldız bayanlarda Hatay birinciliği elde ederek ilçemizi bir kez daha gururlandırdı. Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Dilan KORKMAZ Yıldız Bayanlar 30kg kategorisinde birinciliği, Seyhan EKENEL Yıldız Bayanlar 35kg kategorisinde birinciliği, Hüseyin GÜNGÖR Minik Erkekler 35kg Kategorisinde birinciliği elde etti. Emine KORKMAZ Yıldız Bayanlar 50kg kategorisinde ikinciliği, Hayrettin SÜMER Minik Erkekler 35kg Kategorisinde ikinciliği, Ferhat KORKMAZ Yıldız Erkekler 40kg kategorisinde ikinciliği, Cem SERÇE Büyük Erkekler 60kg kategorisinde ikinciliği, Refik KORKMAZ Yıldız Erkekler 55kg kategorisinde ikinciliği elde etti. Besime AKKAN Minik Bayanlar 35kg kategorisinde üçüncülüğü, Fatime Nur KARACA Minik Bayanlar 40kg kategorisinde üçüncülüğü, Mehmet KORKMAZ Minik Erkekler 30kg kategorisinde üçüncülüğü, Mehmet AKKAN Yıldız Erkekler 45kg kategorisinde üçüncülüğü elde ederek ilçenin takdirini kazandı.
İlçemizdeki sporcuları her zaman destekleyerek yanlarında olan Kaymakam Bülent UYGUR Wushu takımını tebrik etti. Kaymakam Uygur; “Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu takımını başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Spor dalında verdiğimiz emeklerimizin karşılığını kat kat alıyoruz. Genç sporcularımız kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirip zafere ulaşıyorlar. Onlarla gurur duyuyoruz. Sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonra her şampiyonada bize mutluluk ve gurur yaşatmaya devam edecekler. Sporcularımızın, ilçemize bu başarıyı kazandırması bizleri gururlandırdı. Kaymakamlık olarak her zaman gençlerin yanındayız.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER