Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

ANTAKYALILARIN TRAFİKLE İMTİHANI!

ANTAKYALILARIN TRAFİKLE İMTİHANI!
18 Mayıs 2017 - 17:02 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

Hatay’ın Antakya ilçesinin merkezine yerleştirilen trafik lambalarını fark edemeyen Antakyalıların trafikle boğuşma çabaları objektiflerimize yansıdı.

Hatay’ın Merkez İlçesi Antakya’nın en işlek alanı olarak bilinen, yaya ve araç trafiği olarak günde on binlerce insana hizmet eden Köprübaşı, Hatay Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla trafik lambaları ile tanıştı. Fakat olaydan haberi olmayan veya dalgınlığa kapılan Hatay halkı, çalışmalarla düzen getirmeyi amaç edinen belediyenin, biz ne yaptık düşüncesine kapılmasına neden oldu.

TRAFİK KARMAKARIŞIK!

Önceki dönemlerde yayalara öncelik verilerek ilerleyen trafikte, alana getirilen trafik lambaları ile düzen getirilmesi amaçlandı. Fakat alışkanlıklarından kopamayan Hatay halkı, dalgınlık ve bilgisizliklerden kaynaklanan şekilde, yeni getirilen trafik kurallarına uymaması, alandaki trafik sıkışıklığını iki katına çıkarttı. Özellikle mesai çıkışları ve okul çıkışlarında, araçlara yol vermeyen yayalar, kırmızı ışıkları önemsemeksizin, araç trafiğinin kuyruğunun metrelerce ileriye uzamasına neden oldu.

SİSTEM DÜŞÜNDÜRÜYOR!

Köprü ile Meydan Çarşısı girişini birbirine bağlayan yaya yolu, normal şartlarda yoğun trafiğe maruz kalırken, yeni sistemin umursanmamasıyla birlikte içinden çıkılmaz bir duruma sahne oluyor. Metrelerce kuyruklara, yoğun kalabalıklara sahne olan caddenin, akıbeti düşündürüyor. Mehmet BAYRAK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER