Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

ARSUZ’A KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

ARSUZ’A KÜLTÜR SANAT MERKEZİ
10 Ağustos 2017 - 10:47 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

Arsuz ilçesine 2 milyon 730 bin lira bedelle ihalesi yapılan, Gökmeydan Kültür Sanat Merkezi’nin temeli atıldı. Gökmeydan Mahallesi’nde gerçekleşen temel atma törenine, Hatay Vali Yardımcısı Hasan Volkan Köksal, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, muhtarlar, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Arsuz Belediyesi Fen İşleri Müdürü Aşkın Yetimoğlu, Gökmeydan Kültür ve Sanat Merkezi’nin 2 milyon 730 bin lira bedelle ihale edildiğini belirtti. Yetimoğlu,430 günde tamamlanacak olan kültür merkezinin, 2567 metrekarelik alanda olacağına dikkat çekerek,” Oturumu 998 metrekare olup, toplam inşaat alanı 1214 metrekaredir. Çok amaçlı toplantı salonu, gösteri ve tiyatro sahnesi, sergi salonu, fuaye alanı, tiyatro gösterileri için hazırlık odaları, atölyeler ve idari bina yer almaktadır. Salonumuz 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Dış çevresinde otopark, yürüyüş alanları ve yeşil alanlar mevcut olup, estetik bir mimariye sahiptir.” dedi.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Arsuz kentleşme, modern bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir. Kent meydanları, nikah salonu, spor kompleksleri, parklar, kadın ve kültür evi, gençlik merkezi, semt pazarları gibi pek çok hizmetin yanı sıra Gökmeydan Kültür ve Sanat Merkezi bu kentin çehresini bir bütün değiştirecektir.” dedi. Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ise, “Arsuzumuzun insanı hizmetin en iyisine, en güzeline layık. Temelini atacağımız yatırım da bölgenin ve ülkenin kültür ve sanat etkinliklerinin müdavimlerinin buluşma noktası olan ilçemizde çok büyük eksikliğini hissettiğimiz kültür ve sanat merkezi ihtiyacını giderecektir” dedi.
Kültür ve sanat merkezi ile birlikte yarının aydınlık Türkiye’sinin de temellerini attıklarını söyleyen CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, “Bugün burada temelini attığımız şey aslında bir bina değil, bilim ve kültür üzerine inşa edeceğimiz yarının aydınlık Türkiye’sinin temelleri diye düşünüyorum. Biz bir resme dalıp bin hayal kurabilen, bir tiyatro sahnesinde kendi hayatını ve geleceğini gören ve bunlarla büyüyen çocukların yücelteceği bir Türkiye hayali kuruyoruz.” şeklinde konuştu. CHP Hatay Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı ve Mevlüt Dudu’nun konuşmalarının ardından, prokol üyeleri ve davetliler birlikte, Gökmeydan Kültür ve Sanat Merkezi’nin temeline ilk harcını attılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER