Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANAMAZ!

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANAMAZ!
08 Şubat 2018 - 15:29 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANAMAZ!

Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın gelişi sebebiyle Kültür Merkezi’nde yapılan programa  yerel basının alınmamasına sert tepki gösterdi. Başkan Siper: “Basın özgürlüğünü kısıtlayamazlar.”dedi.

YEREL BASIN PROGRAMA ALINMADI

Bir takım ziyaretler  ve incelemeler yapmak üzere Hatay’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla Kültür Merkezi’nde yapılan programa yerel basın alınmadı. Sadece Anadolu Ajansı ve TRT’nin alındı.

SÜREKLİ OLUYOR

Daha öncede kabine üyelerinin Hatay ziyaretlerinde yerel basın programlara alınmamıştı. En doğru bilgiliyi halka ulaştırmak için gece gündüz çalışan basın emekçilerine yapılan bu engelleme basın özgürlüğüne büyük bir darbe indirdi.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANAMAZ!

Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper basına yapılan bu hareketi kınadı. Başkan Siper: “Basın demokrasilerin vazgeçilemez unsurudur.  Basın Demokrasilerin bir gereğidir. İnsanları olaylardan haberdar etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan meslektaşlarımın bir programa alınmaması  basın özgürlüğünün kısıtlanmasından başka bir şey değildir. Hatay Valiliği kabine üyelerinin Hatay’ı ziyaretlerinde sürekli yerel basın mensuplarını engelleyip  haber yapma özgürlüğünü kısıtlamıştır. Basın emekçilerimize yapılan bu uygulama kınıyorum.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER