Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BATAKLIKTA YÜZÜYORLAR! YETKİLİLER NEREDE?

BATAKLIKTA YÜZÜYORLAR! YETKİLİLER NEREDE?
18 Mayıs 2017 - 17:05 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde akıl almaz görüntüler! Kirli, pis ve bataklık durumunda ki küçük bir gölet parçasında yüzen çocuklar tehlikeyle burun buruna geliyor. Olayın farkında olmayan ve eğlenmeye çalışan küçük çocukların canları bu kadar mı ucuz?

Antakya’da kurulan Kitap Fuarı alanının biraz ilerisinde yer alan ve neredeyse her yıl yağmur suyuyla dolan bataklık durumundaki bir çukur, bu senede yağan yağmurla küçük bir göleti andıran görünümle çocukları aldatmayı başardı. Özellikle fuar organizasyonlarının bataklık alanında gerçekleştirilmesiyle bilinmeyen bir yer olan gölet parçası, kitap fuarına gelen çocukların ilgisini çekiyor. Farkına varmayan çocukların göl sanarak atladıkları suyun temiz olmamasının yanı sıra orta alanlarının bataklık olması olası faciaya davet çıkartıyor. Böylesine büyük organizasyonların yapıldığı alanda, kırmızı alarm veren su göletini yetkililer göremiyor mu?

FUARLARDAN ÖNCE FARK EDİLMEDİ, YA ŞİMDİ?

Fuarlardan önce fark edilmeyen bataklık, Tarım Fuarı, İnşaat Fuarı, Mobilya Fuarı ve şimdi de Kitap fuarlarına ev sahipliği yaptı. 4 tane önemli fuarın yapıldığı alanda çocukların gittiği, ölümle burun buruna geldikleri bataklıkta önlemler neden alınmıyor. Güzel bir fuar işletmesi kurulan alanda, her şey güzel giderken, bu ihmalkarlık sonrasında yaşanabilecek facianın hesabını kim verecek?

AĞABEY BİZ GÖL SANIYORDUK!

Yeni Doğuş Gazetemiz Muhabirlerinden Mehmet Bayrak’ın Kitap fuarı ziyaretinde fark ettiği ve daha öncelerinde de bildiği tehlikeli alan olan bataklıkta, çocukların yüzdüğünü görmesiyle olay yerine gitmesi bir oldu. Çocuklara oranın bataklık olduğunu, tehlikeli olduğu ve ayrı yeten pislik içerisinde olduğunu anlatmamızın ardından, çocukların; “Biz burayı göl sanıyorduk ağabey.” sözleriyle şaşkınlığa uğradık. Yaşanan hadise; “Yaşayabilecekleri tehlikenin farkında olmayan ve yüzdükleri alandan yana bilgileri olmayan çocukların canları bu kadar mı ucuz?” sorularını sormamıza neden oldu. Mehmet BAYRAK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER