Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BİTKİLER VE İŞ MAKİNELERİ İLE YEPYENİ HAYATLAR

BİTKİLER VE İŞ MAKİNELERİ İLE YEPYENİ HAYATLAR
08 Mart 2018 - 18:48 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

BİTKİLER VE İŞ MAKİNELERİ İLE YEPYENİ HAYATLAR

“Bitkiler ve İş Makineleri ile Yepyeni Hayatlar” projesi kapsamında yapımı devam eden, Bitki Yetiştiriciliği alanını çalışmaları devam ediyor.

T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla Altınözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın koordinatörlüğünde, Altınözü Belediyesi ile hayata geçirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projesi kapsamında yapımı devam eden, Bitki Yetiştiriciliği alanını, Kaymakamımız Bülent UYGUR ve Belediye Başkanımız Rıfat Sarı ziyaret etti.

“Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” projesi 225.000,00 TL bütçeye sahiptir. İşsiz olan Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan 12 gence İş Makinesi Operatörlüğü, 12 gence de Kapalı Tohum Bitki ve Süs Fidesi Yetiştiriciliği alanlarında eğitim verilecektir. Bu proje ilimizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında ilçe belediyemizin dışarıdan temin ettiği süs bitkilerini kendi tesislerinde üretme imkânı sağlamaktadır.

Konu ile ilgili açıklamasında Kaymakam Bülent Uygur “ SODES projeleri Altınözü için önemli bir kaynak aktarımıdır. Yaptığımız projelerle, Altınözü’nde istihdamı artırarak ilçemize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Proje kapsamında 12 gencimize 12 ay sürecek teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Eğitimler esnasında kışlık ve yazlık dış mekân, mevsimlik çiçek fidesi yetiştiriciliği anlatılacak, ardından 5000 metrekarelik bitki ekim alanında uygulamalı olarak üretim aşamaları gösterilecektir. Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar adlı proje ile Altınözü Belediyesinin vasıflı eleman ihtiyacını giderme, belediyenin dışarıdan temin ettiği süs bitkilerini kendi tesislerinde üretme, SYD Vakfı’ndan yardım alan aile sayısını azaltmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat SARI, “Altınözü ilçemizin kalkınması, yaşam standartlarının arttırılması ve istihdam olanaklarının geliştirilmesi için birçok projeyi hayata geçiyoruz. Altınözü ilçemize daha faydalı projeler üretmek ve hayata geçirmek için tüm kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar adlı proje kapsamında ilçemizde işsiz gençlerimize iş imkânları açmayı hedefliyoruz. Belediyemizin dışarıdan temin ettiği süs bitkilerini kendi bünyemizde

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER