Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BORÇLANMA YETKİSİ SIFIR RED İLE KABUL EDİLDİ

BORÇLANMA YETKİSİ SIFIR RED İLE KABUL EDİLDİ
18 Ekim 2017 - 17:51 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ekim ayı ikinci meclis oturumunu gerçekleştirdi. Yapılan meclise HBB Başkanı Lütfü Savaş Başkanlık etti. 13.10.2017 meclis oturumunda görüşülen borçlanma yetkisinin istenmesi doğrultusunda sunulan teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’nun incelemelerinden geçerek onay aldı, 18.10.2017 tarihinde gerçekleşen oturumda mecliste oy birliği ile kabul edildi.Meclisin devamında 13.10.2017 tarihinde gerçekleşen oturumda İmar ve Bütçe komisyonuna havale edilen maddeler komisyon raporları doğrultusunda oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

CHP GRUBU’NUN EĞİTİME BAKIŞ AÇINI GÖRÜYORUZ

13.10.2017 tarihli oturumda görüşülen 32. Gündem maddesi CHP grubu ile AK Parti grubu arasında fikir ayrılıklarına yol açtı. Belen Sarımazı Mahallesinde bulunan ormanlık alanın eğitim tesis alanı olarak planlanmasına yönelik madde de CHP Grup üyesi aynı zamanda İmar komisyon üyesi olan Ömer Dolar alandın fazla ağaçlık bir bölgede olmasından dolayı Eğitim tesis alanının daha az ağacın zarar göreceği bir yerde olmasını savunduğundan dolayı komisyon kararında ret oyu kullandı. Bunun üzerine AK Parti Meclis Üyesi Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu: “Yapılan bu yaklaşımla CHP Grubu’nun eğitime bakış açını görüyoruz.” dedi.

EĞİTİMLE İLGİLİ BİR SIKINTIMIZ YOK

Başkan Vurucu’nun bu açıklaması üzerine CHP Grubu’ndan cevap gecikmedi. Grup üyesi Ömer Dolar: ” Biz şu ana kadar eğitimle ilgili olan bütün projeleri destekledik; ancak burada bu tesisin yapılması büyük bir ormanlık alanın zarar görmesi anlamına geliyor. Biz yapmamaktan yana değiliz; daha uygun ve daha az ağacın zarar göreceği bir alana yapmaktan yanayız bizim eğitimle ilgili bir sıkıntımız yok.” dedi. İkili arasında devam eden tartışmaya Lütfü Savaş son verdi ve maddenin bir an önce oylanmasını istedi. Oylanan madde    41 kabul   22 ret oyu alarak oy biriliği ile kabul edildi.

Halil İbrahim KARAÇAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER