Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BU KADARI DA OLMAZ!

BU KADARI DA OLMAZ!
18 Mayıs 2017 - 17:07 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

BU KADARI DA OLMAZ!

Aylar öncesinden alınan kararlar çerçevesinde, Mehmet Kafadar Caddesi’nin 4’te 1’lik kısmı acil yolu olarak ayrılmıştı. Özellikle mesai ve okul çıkışlarından içinden çıkılmaz bir hal alan Antakya trafiğinde, ambulanslara çözüm olması için yapılan yeniliğin eksik yapılması veya takibe alınmamasından kaynaklanan sıkıntılar, ambulanslara ve acile ulaşmaya çalışanlara sorun teşkil ediyor!

PEKİ SUÇ KİMDE! 

Yol güzargahı üzerinde bulunan tabelada yolun acil araçları için ayrıldığını gösteren işaretler mevcutken, bir başka dikkatleri üzerine çeken olay ise bir üstteki tabelada durmanın veya park etmenin yasak olması olarak göze çarpıyor. Kafaları karıştıran ise günde yüzlerce halk otobüsün uğrak noktası haline gelen acil yolunda, halk otobüslerin yolcularını indirip bindirmesi oluyor. Aynı zamanda sürücülerin de dikkatsizlik ve umursamazlıklarından kaynaklanan nedenlerinden dolayı sol taraftaki şerit yerine acil şeridi kullanılıyor. Hal böyle iken suç kimde oluyor. Böyle bir planlamaya gidildiği halde durağını kaldırmayan Hatay Büyük Şehir Belediyesi mi suçlu? Acil vakalarda can kaybı yaşanmaması adına açılan yolda koyulan tabelaları kontrol altına almayan Hatay Trafik Şube Ekipleri mi? Yoksa HBB ve Hatay Trafik Şube Ekiplerinin hatalarını takibe almayan Hatay Valiliği mi suçlu? Bunun takdirini kamuoyu versin diyor, gidilen yanlıştan bir an önce dönülmesini diliyoruz.

 

ARAÇLARDA PARK EDİNCE…

Köklü bir geçmişe sahip olan Mehmet Kafadar Caddesi, Antakya’nın önemli caddeleri arasında neredeyse ilk sıralarda yer alıyor. Geçmiş dönemlerde bu kadar işlek olacağı düşünülmeyen Mehmet Kafadar Caddesi, 4 otomobilin aynı anda geçebileceği genişliğe sahipken, bu kısmın biri park edilen araçlara gidiyor. Diğer bir kısımda acil yoluna giderken, geriye kalan 2 araç geçebilecek derecedeki alan sürücülere zor anlar yaşatıyor. Araç sürücülerinin araçlarını park etme konusunda hassasiyetle yaklaşılmaması aynı anda birçok sıkıntıyı beraberinde getirmiş oluyor. Mehmet BAYRAK

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER