Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

BÜLENT TÜFENKCİ HATAY’DA

BÜLENT TÜFENKCİ  HATAY’DA
14 Mart 2018 - 17:06 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

BÜLENT TÜFENKCİ  HATAY’DA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve beraberindeki heyet, bir dizi ziyaretler yapmak üzere Hatay’a geldi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin Hatay Valisi Erdal’ya ziyaretine AK Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Fevzi Şanverdi, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindekiler katıldı. Bakan Tüfenkci ve Hatay Milletvekilleri Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret ederek şeref defterini imzaladı.

AZAMİ GAYRET GÖSTERİYORUZ

Ziyarette konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,: “Yıllarca Amanos üzerinden özellikle Suriye üzerinden beslenen terör örgütlerinin yurda girişlerini operasyon öncesi ve operasyondan sonra Hatay’ın çeşitli ilçelerini de hedef alan sivil yerleşimlere yönelik. Roket atımları ve saldırıları burada verdiğimiz şehitlerimiz, sivil kayıplarımız esasında her şeyi anlatmaya yeter. Hani birileri diyorlar ya, sivillere Türk ordusu sivillere dikkat etsin, şu yapsın, bu yapsın, yapılsın. Türk ordusu tarihinden ve geleneğinden aldığı güç ve kuvvetle zaten buna çok dikkat ediyor. Kendi askerini riske atarak sivillere yönelik bir zayiat olmaması noktasında azami gayret gösteriyor. Ama terör örgütlerine mensup kalleşlerin atmış olduğu füzelerle hayatlarını yitiren, şehit olan vatandaşlarımızda Avrupa’nın, hani bu çeşitli örgütlerin maalesef görmediğini de görüyoruz. Hatay bu anlamıyla bu kayıpları yaşayan illerimizin başında geliyor. Bu füze atımları nedeniyle esnaflarımız, iş yeri sahiplerimiz, tüccarlarımız sıkıntılar yaşadı. Allah’a şükürler olsun operasyonun başlamasıyla beraber ve ilerlemesiyle beraber bu sıkıntılar kalktı. Yurdun her kesiminden ve her tarafından da çok ciddi Hatay’ın yanında olduğunu gösterir destekler geldi ve baktığımız zaman da bu operasyona desteğin çok yüksek olduğunu görüyoruz. Yüzde doksanların üzerinde ve her kesimde bu operasyonların ne için yapıldığını Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline ve bekasına yönelik tehlikelerin bertaraf edilmek için yapıldığını gördüler.

ESNAFLARA ANLATACAĞIZ

Biz de bugün başkanlarımla beraber, milletvekillerimizle beraber bakanlığımızın değerli bürokratlarıyla ve beş bin esnafımızla beraber birlik başkanlarımız, oda başkanlarımız TESKOMB, Türkiye Esnaf Sanatkarlar Kooperatif başkanlarımız bine yakın tamamı bugün burada ve Hatay’da bulunmakla devletinin yanında olduğunu göstermek bakımından toplumun omurgasını oluşturan esnaflarımızın işe sahip çıkmalarını göstermek açısından önemli ve inşallah bugün hem ziyaretlerimizi yapacağız hem toplantılarımızı yapacağız. Nerede yapıldığını bugüne kadar esnaflara anlatacağız. Bundan sonra onların beklentileri ve talepleri varsa alacağız. Bu noktada atılması gereken adımlar varsa onu da atmış olacağız.” dedi.

HİÇBİR SİVİLİN BURNU KANAMADI

Hatay Valisi Erdal Ata: “Bu operasyonda hiçbir tane sivil zarar görmedi. Hiçbir sivilin burnu kanamamıştır. Ayrıca terör örgütünün ölüme terk ettiği kendi vatandaşları bizim silahlı kuvvetlerimiz tarafından kurtarılmış ve şu anda özürlüsü, yaşlısı, yaralıları var. Onlar da tedavi edilmektedir. Türk devleti bu konuda hassasiyet gösteriyor. Batılıların iddia ettiği gibi, terör örgütünün propaganda yaptığı gibi asla hiçbir sivilin zarar görmesi söz konusu değil. Silahlı kuvvetlerimiz bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor. Bu konuda herkes emin olabilir, müsterih olabilir.”dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER