Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

CANSUYU YARDIMLARI DUYGULANDIRDI

CANSUYU YARDIMLARI DUYGULANDIRDI
29 Ocak 2018 - 15:10 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.
CANSUYU YARDIMLARI DUYGULANDIRDI
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kışın zor şartlarında hayatlarını devam ettiren muhtaç Suriyelilere yardım eli uzattı. Mazlumlara ve mağdurlara ensarlık görevini yerine getirmeye çalışan dernek gönüllüleri hizmette sınır tanımadan yardımlarına devam etmektedir.
Sınırın sıfır bölgelerinde yaşayan  suriyeli vatandaşlar Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin bu yardımlarını sevinçle karşıladılar.
Reyhanlı’da bombalardan etkilendiği  tespit edilen Suriyelilere Cansuyu Derneği tarafından kışlık temel yardım malzemeleri dağıtıldı.
Cansuyu Hatay il temsilcisi Abdülhadi Bük dağıtılan yardımlarla ilgili açıklamada bulundu.
Bük açıklamasında;” Reyhanlı suriye sınırında çok zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışan Suriyeli ailerin bu zor günlerinde yanında olmak bizleri sevinci tarifsiz duygular yaşatmaktadır. Derneğimize yapılan yardımlar sayesinde 500 küsur aileye battaniye, gıda kolisi, giysi ve yorgan dağıtımı gerçekleştirdik.
 Tabiki biz bu işi yaparken de birçok zorlukla karşılaşıyoruz. Reyhanlıda yardıma muhtaç insanlara yardım dağıtırken, reyhanlıya düşen bombalar altında bile biz yardımlarımızı ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.
Reyhanlı ile Altınözü köylerinde ve Antakya da ihtiyaç sahibi insanlara yardımlarımız devam ediyor.”dedi.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER