Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

ÇİNÇİN HAVAALANINDA GÜMRÜK TERMİNALİ İSTEDİ

ÇİNÇİN HAVAALANINDA GÜMRÜK TERMİNALİ İSTEDİ
24 Şubat 2018 - 15:47 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

ÇİNÇİN HAVAALANINDA GÜMRÜK TERMİNALİ İSTEDİ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’den Hatay Havalimanı gümrük terminalinin açılmasını istedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Sudi Arabistan’ın Flaynas havayollarının adından Katar hava yollarının da seferlere başlayacak olmasından dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’ye Hatay Havalimanı Gümrük Terminalinin açılması için yazılı talepte bulundu.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin Bakana gönderdiği yazıda şunları kaydetti: “Hatay ili iki sınır kapısı ile Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısıdır. 2011 yılında yaşanan Suriye krizi ile sınır kapılarımız kapanmış ve ihracatçımız, üreticimiz ve nakliyecimiz zor günler yaşamışlardır. Tüm bu zorluklar karşısında Hataylı iş adamlarımız Hatay RO RO A.Ş ünvanı ile birleşerek ülke ekonomisine çok büyük katkı vermişlerdir. Hatay Havaalanı yurt dışı uçuşlara açıldığı tarihten itibaren  bölgenin öncü havaalanı olmuş ve özellikle Ortadoğu havayollarının ilgisini çekmektedir. Suudi Arabsistan merkezli Flynas havayollarından sonra Katar Hava yolları 4 Nisan 2018 tarihinde Hatay-Doha seferlerini başlatacaktır. Sınırımızda yaşanan sorunlar neticesinde kapanan sınır kapılarına karşı dinamik iş dünyamızın önünü açmak için Hatay havalimanın gümrük terminalinin açılmasını bölge ekonomisi açısından çok önemlidir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER