Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

DOĞAKA’YA UMUT IŞIĞI ÖDÜLLÜ

DOĞAKA’YA UMUT IŞIĞI ÖDÜLLÜ
06 Ekim 2017 - 13:48 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

“Şehirler Ödülleri Türkiye” Etkinliğinde DOĞAKA’ya Umut Işığı Ödülleri Takdim Edildi.
Yaşayan Şehirler Platformu’nun etkinliği olan Şehir Ödülleri Türkiye şehirlerin paydaş liderlerini, iş dünyasını, sanatçıları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerini ödül töreni ile İzmir’de buluşturdu.
Şehirlerimizin sahip olduğu doğal, kültürel değerlerin ilk önce korunup, doğru örgütlenme ile güçlenerek, katma değerler yaratmak, yöre halkına ekonomik sürdürülebilir girdiler kazandırmak ve doğru etkili yerelden kalkınma adamlarını hayata geçirmek temel hedefiyle, şehirlere kentsel kalkınma hedeflerini kazandırmayı hedefleyen Yaşayan Şehirler Platformu ev sahipliğinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Kalkınma Bakanlığı destekleri ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin işbirliğinde düzenlenen söz konusu ödül töreninde Şehir Ödülleri Türkiye, ülkemizdeki birçok il valileri, belediye başkanları, rektörler, kalkınma ajansı genel sekreterleri, kaymakamlar ve akademisyenlerin katılımlarıyla düzenlenmiştir.
Özel Ödüller kapsamında 3 farklı kategoride, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödüllerinde 20 farklı kategoride, Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüllerde ise 4 farklı kategoride ödül sunan Şehir Ödülleri Türkiye etkinliğinde toplam 20 kategoride 34 ödülün dağıtılmış olup, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na takdim edilen “Yılın En İyi Belgeseli” ve “Yılın Coğrafi İşaretleme” ödüllerini içeren umut ışığı ödülleri olarak, DOĞAKA’yı temsilen Genel Sekreter Onur YILDIZ’a olarak tarihi kandil takdim edilmiştir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER