Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

DOĞRU DÜŞÜNCE YANLIŞ UYGULAMA

DOĞRU DÜŞÜNCE YANLIŞ UYGULAMA
20 Mart 2018 - 17:37 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

DOĞRU DÜŞÜNCE YANLIŞ UYGULAMA

Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği iş birliğiyle Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Hatay 2’nci Gastronomi Şenliği’ gerçekleştirildi.  Organizasyon çok güzel olacakken meydandaki trafiğin kapanması ve yer az olduğundan çadırların azlığı organizasyona gölge düşürdü.

BAŞKA BİR YERDE DAHA GÜZEL

Bilindiği gibi Hatay mutfağı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü(UNESCO) tarafından gastronomi alanında ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na layık görüldü. Bu çerçevede bu tür etkinliklerin varlığı çok önemli ve doğru bir düşünce. Ama şu var ki Cumhuriyet Meydanı trafiğin akması için çok önemli bir alan ayrıca  alanda çok küçük dünyaca ünlü bir mutfağın bu kadar küçük bir alanda sergilenmesi kısır ve yanlış bir uygulama. Ayrıca trafiğin aksamasından dolayı alandan kaza olduğu da iddia edildi.

78 METRE KÜNEFE

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin düşündüğü ile uygulaması arasından büyük bir sıkıntı var. Buna benzer bir olay Hatay’ın anavatana katılışının 78’inci yıldönümü etkinlikleri sırasında yaşanmıştı. Çok güzel bir düşünce olmasına rağmen organizasyonda çıkan aksaklık yüzünden kötü görüntüler ortaya çıkmıştır. Umarız HBB uygulamayı düşündüğü kadar iyi yapabilir. Doğruyu yanlışla öldürmemeniz dileğiyle…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER