Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

EKMEĞİNİ SAZ’DAN ÇIKARTIYOR!

EKMEĞİNİ SAZ’DAN ÇIKARTIYOR!
18 Mayıs 2017 - 17:12 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde yaşayan görme engelli Eser Akçay’ın hayat hikayesi, görenleri hayran bırakıyor.

Görme engelli Eser Akçay, küçük yaşlardan itibaren sazıyla sözüyle yaşamını sürdürürken, yanık sesi ve sazının muhteşem ahengiyle dinleyicilerini adeta büyülüyor. Antakya Tabakhanesi civarında yer alan ‘Necmi Usta’nın Yeri’nde haftanın bazı günlerinde belirli aralıkla, türkülerini dinleyicilerle buluşturan Eser Akçay, başta tabakhane esnafı olmak üzere, türkü severlerin büyük ilgisini görüyor.

DİLENCİLİK YAPMIYORUM!

Antakya’da sazı ve sözüyle para harçlığını çıkarmaya çalışan isimlerinden olan Eser Akçay, hakkı olmayan parayı hiçbir zaman kabul etmediğini ifade etti. Eser Akçay yaptığı açıklamada; “32 yaşındayım, kendimi bildim bileli sazımı yanımdan ayırmıyorum. Küçük yaşlarda öğrendiğim sazıma sözlerimle destek çıkarak, para kazanmaya çalışıyorum. Kesinlikle dilencilik yapmıyorum, hakkım olmayan parayı hiçbir zaman kabul etmedim etmem de!” açıklamasında bulundu.

3 AYDA BİR ENGELLİ MAAŞI!

Ekmeğini sazdan çıkartan ve kendini bildiği andan itibaren bu işi yaptığını ifade eden Eser Akçay, yaşamını sazından ve 3 ayda bir aldığı engelli maaşından sürdürdüğünü ifade etti. Hayatını zor şartlar altında sürdürse de, pes etmediğini ifade eden Eser Akçay’ın tebessümü ve yaşama hırsı görenleri kendine hayran bırakan detay olarak objektiflerimizde yer aldı. Mehmet BAYRAK

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER