Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

GİRDİ FİYATINDAKİ ARTIŞ SERVİS ÜCRETLERİNE YANSIDI

GİRDİ FİYATINDAKİ ARTIŞ SERVİS ÜCRETLERİNE YANSIDI
12 Şubat 2018 - 18:19 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

 

DÖRTYOL SERVİSÇİLER BİRLİĞİ OLABİLECEK EN DÜŞÜK ARTIŞI UYGULADI

 

Dörtyol Servisçiler Birliği geçtiğimiz hafta Yeşilköy Mahallesinde bir araya geldi.

Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi ve ilçede Servisçilik yapan 7 firmanın oluşturduğu Dörtyol Servisçiler Birliği yapılan toplantıda ulaşım ve servis güvenliği başta olmak üzere genel sorunları ve önerileri görüştü.

Babacan Servisçilik, Taşarlar, İlk Kurşun, Payas, Kuzuculu, Dörtyol Birlik ve Kuzulu Servisçiliğin yetkilileri ve üyelerinin bir araya geldiği toplantının açılış konuşmasını Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi yaptı.

Çelebi konuşmasına şoför esnafının ve bilhassa da servislerin içinde bulundukları sıkıntıları takip ettiklerini ve bunların çözümü noktasında bir süredir görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek; “Servisçilik yapan esnafımızın en büyük sorununu artan girdi fiyatları oluşturmakta. Bunların en başında ise akaryakıt gelmekte. Yakıt iki yıl içerisinde bir hayli artmış durumda. Ama buna mukabil servis ücretleri aynı şekilde devam ediyordu. Geçtiğimiz yıl Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından zam açıklaması yapılsa da servis kooperatiflerimiz bunu uygulamayarak bir fedakarlık örneği sergilediler. Bu yıl da Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin açıkladığı zam oranlarını birinci yarı yılda da uygulamadılar. Ama son zamanlarda diğer girdi fiyatları da göz önüne alındığında bu artış kaçınılmaz bir hal almıştır. Servis kooperatiflerimiz Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin belirlediği artış oranın çok altında bir rakamla 2. Yarıyılın sonuna kadar geçerli olan ücretlerini oy birliğiyle belirlemiş oldu. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Dörtyol Servisçiler Birliği adına yapılan açıklamada; “Uzun bir süredir artan girdi fiyatlarına direnerek fiyat artışı yapmaktan kaçındık. Ama akaryakıt fiyatı çok artmış durumda. Bunun yanı sıra yeni yönetmeliğe göre tüm araçlarımızda kamera takip sistemi istenmekte. Bu sistemler oldukça pahalı sistemler. Tüm araçlarımız kamera ile Büyükşehir Belediyemize bağlı UKOME merkezinden anlık olarak takip edilecek. Ayrıca her koltukta bir sensor sistemi olacak ve öğrencinin bindiği anda, indiği anda kayıt altına alınacak. Bizler bu sistemleri araçlarımıza kurmaktan oldukça memnunuz. Evlatlarımızın güvenliği tüm arkadaşlarımızın birinci önceliği. Bu konuda araçlarımızdaki düzenlemeleri memnuniyetle yapıyoruz. Ama yapılan artışında velilerimiz tarafından öğrencilerimiz can güvenliği açısından iyileşme sağlandığını göz önüne alınarak makul karşılanmasını özellikle rica ediyoruz. Ayrıca ilçemizdeki okullar önümüzdeki yıl normal eğitime geçecek. Bu nedenle bu yıl iki sefer yapabilen servis araçlarımız önümüzdeki yıldan itibaren sadece tek servis yapacak. Bu yıl maliyetleri iki servise paylaştırabilen servislerimiz önümüzdeki yıl tüm maliyetleri tek servis üzerinde uygulamak mecburiyetinde. Önümüzdeki yıl büyük bir artış yaşanmaması için biz ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ile biz çözüm üretmek noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER