Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

HBGC COŞKULU GAZETECİLER GÜNÜ

HBGC COŞKULU GAZETECİLER GÜNÜ
10 Ocak 2018 - 19:24 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile cemiyet binasında bir kokteyl düzenledi. Coşkulu kutlamaya protokol üyeleri de iştirak etti.

HBGC binasında gerçekleşen kutlamaya Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve cemiyet üyeleri katıldı.

ONUR DUYDUK

Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper Günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada: “Saygıdeğer Arkadaşlar malum bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Biz bu vesile ile bir aile toplantısı yapmak arzusundaydık sağolsun bizi kırmayıp da buraya kadar gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman, Ak Parti İl Başkanımız İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanımız Rıfat Sarı, Altınözü Kaymakamımız Bülent Uygur, Reyhanlı Belediye Başkanımız Hüseyin Şanverdi bizleri onurlandırmıştır.Kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün gerçekten neşeli bir günümüz eski dostlarımızla beraber olmaktan ve bugünü kutlamaktan mutluluk  duyuyorum.”dedi.

MİLLETİM ADINA ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM.

Kutlamada konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci :”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bu güzel günü kutluyor, daha nice güzel günlerde beraber olmak ümidi ile hepinizi yapmış olduğunuz  güzel görevlerden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Sizlerin basın ilke ve ahlak kurallarımıza uygun bir şekilde özellikle halkın beklentisi olan hem bilgi hem de haber akışını sağlamak konusunda gece gündüz demeden 365 gün 24 saat bir çalışma içerisindesiniz. Bu fedakarlıklarınızdan dolayı ayrıca milletim adına şükranlarımı arz ediyorum.”dedi.

HER GÜN YANINIZDA OLACAĞIZ

Kutlamada söz alan  AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler: “10 Ocak Gazeteciler Günü hepinize hayırlı uğurlu olsun. Çok zor meşakkatli bir iş icra ediyorsunuz. Yaptığınız iş toplumu bilgilendirmek. Gelişmeler hakkında doğru haber yapma çok önemlidir. 1960 yılında basınımız bu kadar güçlü olsaydı belki de rahmetli Adnan Menderesin başına bu olay gelmeyecekti.Yaptığınız işin çok büyük manevi değeri vardır. sizin basın ilke ve ahlak kuralları doğrultusunda haber yapmak için gayret ediyorsunuz. Biz sizleri sadece 10 Ocak’ta değil her gün hatırlayacağız. Her gün yanınızda olacağız.”dedi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Gazeteciliğin önemine değinen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: “Sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum gazeteciler gününüz hayırlı uğurlu olsun. Bağımsız, tarafsız, ilkeli objektif gazetecilik çok önemli. Dünya’da medya 4. kuvvet, Demokrasilerde 4. kuvvet medya. Türkiye’de de gazetecilik dünya standartlarında yapılan bir meslek. Bu anlamda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Biz hükümet olarak parti olarak partinin bir neferi olarak sadece 10 Ocak’ta değil her gün gazetecilerimizle yan yanayız. Çünkü bizim parti prensibimiz Siyaset felsefemizin temelinde Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi insanı yaşat ki devlet yaşasın var. Bu gazeteci olabilir, sivil toplum kuruluşu olabilir, meslek odası olabilir biz şehirlerimiz hep beraber yönetme, birlik beraberlik içerisinde yönetme duygusunun önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizim siyasetimizde sen ben yok biz varız anlayışı var. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar gazeteciler gününüzü kutluyor, hepinizi saygı ile sevgi ile selamlıyorum.”dedi. Konuşmaların ardından günün anısına fotoğraf çektirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER