Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

İSTE ÖĞRENCİLERİ ‘GÖNÜLLÜ GENÇ SAĞLIK LİDERİ’ OLUYOR

İSTE ÖĞRENCİLERİ ‘GÖNÜLLÜ GENÇ SAĞLIK LİDERİ’ OLUYOR
24 Ekim 2017 - 15:39 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi (GGSL)” için Merkez Kampüs Rektörlük Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) tanıtım ve açılış toplantısı düzenlendi. Teknoloji Okuryazarlığının Yanı Sıra Sağlık Okuryazarlığı” sloganıyla yola çıkan  “İSTE Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Öğrenci Topluluğunun açılış toplantısı Merkez Kampüs Rektörlük Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) gerçekleştirildi.

Teknolojik ve teknik alanlarda olduğu gibi sosyolojik ve sosyal projeleri ile de varlığını hissettiren İskenderun Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; İSTE Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, İSTE Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet NAZ, Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi Genel Koordinatörü Sosyal Hizmet Uzmanı Cihan Eryılmaz,  İskenderun Türk Kızılayı Şube Başkanı ve Öğr. Gör. Ümit Günay, Diş Hekimi ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi Seyfettin Babat, Genç Sağlık Gönüllüleri Sevgi Sönmez, Alişah Mirioğlu, Ünal Çimen,  Meryem Atilla, Türk Kızılayı İskenderun Çocuk ve Gençlik Merkezi Yöneticisi Didem Yanardağ, Gençlik Çalışanı Ömer Direk ile öğrenci ve öğretim elemanları katıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ortaklaşa yürütülen “Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Projesi” kapsamında; İSTE’de öğrenim gören gönüllü öğrencilere sağlık, ilkyardım, temel sosyal yaşam vb. gibi konularda eğitim verilmesi ve eğitim alan bu öğrencilerin öğrendiklerini sahada uygulaması hedefleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER