Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

İŞTE TÜRK İNSANI İŞTE HATAY

İŞTE TÜRK İNSANI İŞTE HATAY
23 Ocak 2018 - 14:40 'de eklendi ve 956 kez görüntülendi.

İŞTE  TÜRK İNSANI İŞTE  HATAY

Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Afrin bölgesine giren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bölge halkından  destekler artarak gelmeye devam ediyor. Hatay merkezli olarak yürütülen operasyonda Hatay halkı maddi manevi, Mehmetçiğin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

HATAY’DAN GÜZEL MANZARALAR

Çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına Hatay halkı Mehmetçiğin yanında. Kimisi Askeri konvoyu selamlayarak moral veriyor, kimisi işini gücünü bırakıp Mehmetçiğe hizmet ediyor, kimisi de uzun araç konvoyları ile sloganlarla Mehmetçiğe tam destek vermeye devam ediyor.

MEHMETÇİK İÇİN KEPENK KAPATTI

Hassa’da döner salonu işleten bir esnaf bu salonu sadece Mehmetçik için açtı ve büyük harflerle camlarına Askere yemek verdiğimiz için bugün kapalıyız yazısını astı.

    

TRAFİK BU SEFER MEHMETÇİK İÇİN KAPANDI

Hatay’ın çeşitli yerlerinden gelen destelerinin ardı arkası kesilmezken  Antakya’dan başlayan destek konvoyu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi ve büyük ses getirdi.

EV İŞLERİ BEKLESİN

Operasyon kapsamında Askeri konvoyların geçiş yaptığı Reyhanlı ilçesinde de Mehmetçiğe tam destek veriliyor. Ev hanımları ev işlerini bir kenara bırakıp geçiş noktasında Mehmetçiğim aç kalmasın diyerek geçiş yapılan noktada askerlere yemek yapıyorlar.

SIRTIMIZ YERE GELMEZ

Bölgede bir sürü insan işini gücünü bırakıp Mehmetçiğe tam destek verirken “Biz biriz ve hep birlikte Türkiye’yiz” cümlesini adeta yaşıyorlar. Hatay halkının bu tutumu düşman kim olursa olsun sırtımızın asla yere gelmeyeceğini bize gösteriyor, aynı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER