Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

işte’de tiyatro etkinliği

işte’de tiyatro etkinliği
26 Aralık 2017 - 15:45 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

İSTE’DE TİYATRO ETKİNLİĞİ

Bilimsel ve teknolojik etkinliklerin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem veren İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Tiyatro Topluluğu oyuncuları, hazırladığı “Yolcular” oyununu, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda başarıyla sahneledi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Tiyatro Topluluğu, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda iki perdelik “Yolcular” isimli oyunu sergiledi. İSTE Tiyatro Topluluğu öğrencileri, İSTE İnşaat Mühendisliği Sosyal Sorumluluk Dersi öğrencileri ve İSTE Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği oyunda toplumsal içerikli birçok mesaj verildi.

İSTE Tiyatro Topluluğu Akademik Danışmanı, İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fikret GÖKÇE, performans sonrası konuşmasında; “Bugünkü tiyatromuzun konusu elbette insandı. Yaşayan her bireyin sosyal sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiği anlatıldı. Tiyatro oyununu başarıyla sergileyen öğrencilerimize, katılımlarından dolayı seyircilere, ayrıca Sosyal Sorumluluk Dersimizin hocası Doç. Dr. Umur Korkut SEVİM‘e ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER