Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

KERİMOĞLU, HATAY BŞB GENEL SEKRETERİ MADEN’İ ZİYARET ETTİ

KERİMOĞLU, HATAY BŞB GENEL SEKRETERİ MADEN’İ ZİYARET ETTİ
23 Ekim 2017 - 16:37 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Dernek Denetleme Kurulu üyesi Elmas Çiçek geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof.Dr.Mehmet Maden’i makamında ziyaret etti.

Kerimoğlu, toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusun da dernek olarak il genelinde yapılan çalışmalardan bilgiler aktardı. Yapılan çalışmaların toplumun yararına çok ciddi bir sağlık sorununu ortadan kaldırmaya yönelik olduğuna ve çalışmalarda hasta bebek doğumlarının en geç 2017 yılı sonuna kadar sıfıra getirilmesi konusunda hedefler konulduğuna dikkat çekerek başta kamu kurum ve kuruluşlarının elbirliği içerisinde üzerlerine düşen görevi yapmaktan çekinmediklerini dile getirdi. Kerimoğlu daha sonra 28-29 Ekim 2017 tarihleri arasında talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda yapacak oldukları bölgesel eğitim çalışmalarından da bilgiler aktararak bu çalışmalara destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Doç.Dr. Lütfü Savaş’a da ayrıca teşekkür etti.

Prof.Dr.Mehmet Maden ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Maden konuşmasında, ülkemiz için önemli bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve diğer hemoglobinopatili hasta sayısının Hatay ilinde oldukça fazla olmasının oldukça üzücü ve bir o kadar da düşündürücü olduğuna değindi. Bunun için alınan tedbirleri elden bırakmadan sürdürmek gerektiğine değinerek bu hastalıkların önlenmesi için kamu kurum ve kuruluşları kadar vatandaşlarında üzerlerine düşen görevleri elbirliği içerisinde yapmalıdır, kaldı ki sizin gibi önemli işler başaran bir derneğinde herkesçe desteklenmesi bizlerin görevi olmalıdır, dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER