Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

KINIYORUZ!

KINIYORUZ!
27 Şubat 2018 - 11:19 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

KINIYORUZ!

Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper ulusal basın tarafından Hatay’da sürekli canlı yayın yapılarak Hatay’ın sanki bir savaş şehri gibi lanse edilmesini kınadı. Başkan Siper: “Hatay medeniyetlerin beşiği, hoşgörünün başkentidir bunu vurgulamak yerine Savaş şehri gibi gösteriliyor. Bu tavırdan vazgeçilmelidir.”dedi.

HATAY SAVAŞ ŞEHRİ DEĞİL!

Hatay’ın şuanda devam operasyondan etkilense bile hiç bir zaman çok karışık bir şehir olmadığını belirten Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper: “Hatay Suriye’de başlayan iç savaştan beridir sıkıntı içine girdi, esnafımızı etkiledi, bizi etkiledi ama hiç bir zaman savaş şehri olmadı. Ama Ulusal basın Hatay’ı hedef seçti, küçücük bir olayı abartarak verdi. Sanki Hatay savaşta gibi lanse etti. Bunun en büyük örneklerinden biri Fox TV’de yayınlanan bir dizide Hatay’daki bir düğünde bomba patladığı bir sahne yayınlandı. Bunun üzerine yerel basın harekete geçerek bu olaya büyük tepki gösterdi. Daha sonra Fox TV Hatay’da bir belgesel çekerek Hatay’ın güzelliklerini tanıtarak kendini affettirmeye çalıştı.

HATAY’DA HERŞEY YOLUNDA

Hatay başındaki belalara rağmen hala dimdik ayakta ve insanlar arasında birlik beraberlik en üst düzeyde. Bunu Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlere tüm halkın desteğiyle görebilirsiniz. Ulusal basından meslektaşlarım buraya savaş şehri olarak lanse etmeyi artık bıraksın ve Hatay’ı güzellikleriyle anlatsın…”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER