Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

KIRIKHAN AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLERİMİZE DESTEK İÇİN SEL OLUP AKTI

KIRIKHAN AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLERİMİZE DESTEK İÇİN SEL OLUP AKTI
13 Şubat 2018 - 10:51 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

Afrin operasyonunun kilit noktalarından birisi olan Kırıkhan’da binlerce kişi, Türk Askerinin Afrin Zeytin Dalı operasyonuna destek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yürüyüşe, Hatay Vali  Yardımcısı  Mahmut Hersanlıoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, şehit aileleri ve yakınları, sivil toplum kuruluşları, Basın mensupları ve binlerce vatandaşımız katıldılar.

Kırıkhan ve bölge halkının moralini üst seviyelere çıkarmak ve Askerimize olan inanç ve desteklerini dile getirmek amacıyla düzenlenen yürüyüş, Bursa Vatan Sevdalıları Platformu Ertuğrulgazi Mehteran Bölüğü mehteran ekibinin eşliğinde Kanatlı caddesi Demokrasi meydanında başladı. Yürüyüş boyunca vatandaşlar  attığı sloganlarla  operasyona ve Türk askerine olan  inançlarını dile getirdiler.

Afrin’deki Askerlerimize Destek Yürüyüşünde günün anlamını belirten bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “Bugün sizin de bildiğiniz gibi Türk ordusunun geçmişten bu yana sembolü olan Mehteran Takımı ile beraber, İlimizin ve ilçemizin yöneticileri,  Şehit Ailelerimiz, Sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, basınımız ve tüm hemşerilerimiz; Cephede savaşan Türk ordusuna,  Afrin’deki operasyonda gecesini gündüzüne katan, göğsünü kurşunlara siper eden Türk ordusuna destek vermek üzere yediden yetmişe Vatanımıza gönül verenlerin ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dalları ile beraber dualar ederek bu alana toplandık.

Buradan şunu söylemek istiyoruz; Biz yediden yetmişe asker bir Milletiz. Türk milleti için Afrin’i fethetmek bir iki günlük bir süreç.  Ama Afrin’deki olay dünyaya ders verecek niteliktedir. Dünyada, biz demokrasinin insan haklarının sahibiyiz diyenlere, bu görüntüyü izleyenlere ders verecek nitelikte bir operasyon düzenliyoruz. Bir tek sivile zarar vermemek adına kendi askerimiz Hz.Muhammed’in ocağından yetişen Mehmetçiklerimiz düşmana göğsünü siper ederek gidiyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER