Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

MİTİNG HAVASINDA HAZIRLANDIK

MİTİNG HAVASINDA HAZIRLANDIK
29 Mart 2018 - 12:58 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, 1 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak 6. Olağan il kongresi ile ilgili AK Parti Hatay İl Binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Güler: “Hazırlıklarımızı herhangi bir kongre yapmak için yapmadık. Daha çok bir miting hazırlığı yapıyoruz.”dedi.
TÜM HALKIMIZI KONGREMİZE DAVET EDİYORUZ
Değerli Basın mensupları, malumunuz 1 Nisan Pazar Günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle AK Parti Hatay olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile sizlerin aracılığıyla tüm halkımızı kongremize davet ediyoruz.
MİTİNG HAVASINDA HAZIRLANDIK
Hazırlıklarımızı herhangi bir kongre yapmak için yapmadık. Daha çok bir miting hazırlığı yapıyoruz. Malumuz geçen haftalarda 18 Mart’ta biten Afrin Zeytindalı operasyonumuz vardı. Türk ordusu bu operasyonu nefsi müdafaa ve sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu teröristlerin başına yıkmak için düzenlenmişti. Ve operasyon sonucunda bizler ve orada yaşayan Suriye halkı refaha kavuştu.
YOĞUN TALEP ÜZERİNE…
Kongrenin yerinin kapalı spor salonundan Stadyuma alınmasının sebebi Cumhurbaşkanımızın gelişi vesilesiyle yoğun talep oluşmasıdır. Stadyumdaki hazırlık ve çalışmalarımız tam hızlıyla devam ediyor. 15 ilçeden gelen talepler üzerine vatandaşlarımızın stadyuma taşınması için gereken tüm hazırlıklarda yapılmış bulunmakta. Hava şartları ile ilgili 1 Nisan da hava şartları olumlu gözüküyor. Eğer bir değişiklik olursa da onunla da ilgili hazırlıklarımız var.
TÜRKİYE TARİH YAZARKEN DE BİZ HATAYLILAR OLARAK DA DESTAN YAZDIK
Zeytindalı operasyonu süreci ile ilgili gelen bir soru üzerine konuşan Başkan Güler: ” Zeytindalı operasyonu sürecinde Reyhanlı’ya roketler düştü. 4 tane sivil şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizde oldu onlara da acil şifalar diliyorum.Bu sürece geniş açıyla baktığımızda Türkiye bu coğrafyada bir tarih yazıyor. Türkiye tarih yazarken de biz Hataylılar olarak da destan yazdık ve yazmaya devam ediyoruz. Hatay halkı roketlere aldırmadan, memleketini bir adım bile terk etmeden devletinin ve milletinin yanında durdu. “dedi.
HATAY GAZİ UNVANINI KESİNLİKLE HAK ETTİ
Hatay’ın unvan almasıyla ilgili söyletilirle ilgili gelen soruyu cevaplayan Başkan Güler: ” Hatay’la ilgili bu süreçte yapılan bir çok çalışma var. Kamuoyuna yansımamasının sebebi henüz tamamlanmamış olmasıdır. Cumhurbaşkanımızın Hatay’a bakış acısı çok farklı Hatay’ın çok önemli olarak görüyorlar. O yüzden müjdeler verebilir ama ne müjde vereceğini şuan için bilmiyoruz. Hatay’ın veya Reyhanlı’nın Gazi unvanı almasıyla ilgili böyle bir şeyi temenni ediyoruz. Ama bununla ilgili somut bir şey yok. Hatay Gazi unvanını kesinlikle hak etti.”dedi.Mehmet Emin Memes

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER