Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

PROJELERLE YARIŞALIM

PROJELERLE YARIŞALIM
15 Mart 2018 - 17:52 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

BİZİM TÜM HARCAMALARIMIZ DENETİME AÇIKTIR

PROJELERLE YARIŞALIM

Hatay Büyükşehir Gönüllüleri Çalışma Grubu Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak’a gruplarına katkılarından dolayı plaket takdim etti.

BİZİM TÜM HARCAMALARIMIZ DENETİME AÇIKTIR

Bellur Saray’da gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin 7 Nisan’da yapılacak olan oda seçimine de değindi. ATSO Başkanı Çinçin: “Bir seçim süreci içerisindeyiz ve ben bu süreçte projelerin konuşulduğu, Hatay ticaretinin geleceğinin konuşulduğu, zamanın daha çok buna ayrıldığı bir süreç olsun diye arzu ettim. Biz 5174 kanunla yönetiliyoruz. Bizim tüm harcamalarımız denetime açıktır İçişleri Bakanlığı, Başbakanlık, bağlı bulunduğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız aynı zamanda önemli suç olguları için çok acil bir yöntem olan savcılık müessesi. Ben tüccarı maruf kişi olarak tarif ederim. Yani bilirkişidir, maaş ödemeyi, ssk primi, bankadan kredi borçlanmayı bilir. 7000 seçmenimiz var hepsi budur. Ticari faaliyet sergileyen arkadaşlar bizim seçmenimiz.

YARGIYA DA LÜTFEN İNTİKAL ETTİR

Beni ve arkadaşlarım yolsuzlukla itham ediliyor. Ben onuncu ve son kez çağrıda bulunuyorum. ATSO’nun parasını nereye gittiğini sorabilirsin ama bunu yargıya da lütfen intikal ettir. Bunu da son kez söylüyorum bir daha söylemeyeceğim, bundan sonra gereğini ben yapacağım. Her ne bilgi belge varsa verilsin, en azından bize de aklanma şansı tanınmış olur. ATSO’nun paralarının nereye gittiğini sormak üyelerimizin öncelikli görevidir.

PROJELERLE YARIŞALIM

Biz projelerle yarışalım. Hatay’ın refah seviyesini nasıl yukarıya çekeriz çalışalım. Biz sivil toplumla şehrimize ülkemize nasıl faaliyetler yapabilmeyi çalışalım. 80 kilometre ötemizde korkunç bir insanlık dramı var. Ailesini kaybetmiş, evladını kaybetmiş insanlar var. Bu acılarda bizde ders alalım, Ülkemize vatanımıza daha çok sahip çıkalım, daha çok çalışalım, daha çok üretelim. Evlatlarımıza bir gelecek, bir iş sağlamaya çalışalım” dedi.

‘BİZ DOSTUZ MESLEKTAŞIZ’

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak’da temennisinin her zaman odanın ruhuna yakışan bir seçim olması olduğunun altını çizerek “bilindiği üzere seçim sürecine girdik ve benim temennim bu sürecin Antakya Ticaret ve Sanayi Odası seçmenlerine ve ruhuna uygun bir şekilde devam etmesidir. Kimsenin kimseyi kötülemediği, yaftalamadığı en önemlisi iftira etmediği bir seçim süreci geçirmek üzere dileklerde bulundum. Ama maalesef son zamanlarda iftiralar ve karalamalar var. Bizim başımız dik, alnımız ak verilemeyecek kesinlikle hesabımız yok. Elbette bunlara verecek cevabımız vardır, ama seviyeyi düşürmek istemiyoruz. Ellerinde bilgileri belgeleri varsa, burası hukuk devletidir savcılığa gitsinler şikayette bulunsunlar. Bu bilgi ve belgeleri ellerinde bulundurmaları suçtur. Bu seçimler yarın öbür gün bitecek ve biz dostuz, arkadaşız, meslektaşız yüz yüze bakacağız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER