Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

PROJEYİ DURDURUN

PROJEYİ DURDURUN
27 Şubat 2018 - 11:56 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

“PROJEYİ DURDURUN ”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yakın zamanda Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’ için HBB Meclis Salonu’nda basın mensupları ile bir araya geldi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odaso Başkanı Hikmet Çinçin toplantıda projeye tepki gösterdi. Çinçin: “Biz Antakya Parkınıda Kapalı spor salonunu da vs. yeşil alan tutmak için mücadeleye hazırız. Ama sizde bu kararlılığı gösterin bu projeyi durdurun.”dedi.

70 BİN’DEN 55 BİNE DÜŞTÜ

Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’ toplantıda konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin: “Sayın Başkan öncelikle projeyi gördük güzel görünüyor  ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Muhasır medeniyetler seviyesine gelmeyi bize işaret etmiş. Dolayısıyla burası 1920 yılında Fransızların yaklaşık olarak 70 bin metrekare olarak düşündüğü ve Antakya’ya layık gördüğü  bir park. Şuan parkımız 55 bin metrekareye düşmüş durumda.

İHTİYAÇ YOK

Ayrıca otopark alanı da parktan alınarak yapılmış bir proje. İhtiyaç duyuldu otopark yaptık. İhtiyaç duyuldu ağaçları kesmeden kültür Merkezi yapmamız gerekiyor, nikah salonu yapmamız gerekiyor. Evet Kültür Merkezine son derece ihtiyaç var. Ancak şu havzada meclis kültür merkezi, Erol Bilecik konferans salonu arkasında kültür sarayı var. Yani şu havzada 3 tane salonumuz var. Bence nikah salonu asla ihtiyaç değil Mahveli’de var.

HBB’DEN BÜYÜK PROJELER BEKLİYORUZ

Sizin iyi niyetinizden en ufak bir şüphemiz yok.Ancak bu vahşi dünyanın ihtiyaçları bitmez. Dün otoparka ihtiyaç vardı Bugün buna  ihtiyaç var yarın ağaçları kesmeden bir AVM ihtiyacı doğabilir. İşte taksim meydanında bu böyle oldu Türkiye’nin bir çok ilinde böyle oldu. Biz açıkçası HBB’den büyük projeler bekliyoruz.

CEVAP GELMEDİ

Bir diğer konu biz Büyükşehire bir yazı yaştık bu projenin bilgilerini bize verin. Ama bir cevap gelmedi. Daha sonra tekrar yazdık yine gelmedi. Önümüzdeki günlerde STK’lara bilgi verilecek şeklinde de bir bilgi verilmedi. Sonra oradaki spor aletlerinin sökülmesi başlandı henüz bir toplantı yok. Fiilen size müracaat eden ATSO’ya bir cevap yok ama siz inşaatı yapmaya başladınız.

NASIL UYGUN GÖRÜYORSUNUZ?

Şimdi bizim inandırıcı olabilmemiz için belediyelerimize, ilçe belediyelerimize emanet edilen yeşil alanları korumamız lazım. Yoksa sizin bu bahsettiğiniz yerler bizim bilgimiz harici TOKİ’ye devredilmiş durumda. Biz buna da karşıyız sizde karşı iken siz nasıl Antakya Parkının içine yeni bir imarlaşma yapmayı uygun görüyorsunuz?

BU PROJEYİ DURDURUN

Bu projeye eşiniz Nazan Hoca bile karşıdır. Sizden yaratıcı projeler bekliyoruz. Lütfen bizim önderimiz olmaya devam edin. Biz Antakya Parkını da Kapalı spor salonunu da vs. yeşil alan tutmak için mücadeleye hazırız. Ama sizde bu kararlılığı gösterin bu projeyi durdurun.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER