Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

şefik çirkin’den güzel hareket

şefik çirkin’den güzel hareket
25 Aralık 2017 - 10:31 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

ŞEFİK ÇİRKİN’DEN GÜZEL HAREKET

İYİ Parti GİK üyesi ve MHP Hatay eski Milletvekili Şefik Çirkin, İyi Parti Samandağ İlçe Başkanın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yaptığı derece ters ve uygunsuz paylaşımı  kınadı. Çirkin: GİK üyesi olmam susmamı gerektirmez.Milletvekilliği nikahımıza kıyılmamış .Biz bedel ödemeye alışmış adamlarının içinde yetişmişiz. Olayı kınamakla beraber gereğinin yapılacağı inancındayım.”dedi.

GEREĞİNİN YAPILACAĞI İNANCINDAYIM

Konuyla İlgili Sosyal Medya hesabından yaptığı kınamada şunlara değindi: “Herkese selamlar arkadaşlar. GİK üyesi olduğum İYİ Parti Samandağ İlçe Başkanı bir zamanlar mensubu bulunduğumuz MHP’nin Sayın Genel Başkanı hakkında, aldığımız siyasi terbiyeye son derece ters ve uygunsuz açıklamalar yapmıştır.Bunu kabul etmek mümkün değildir.Bir ülkücü olarak düne kadar aynı yolda sırt sırta verdiğimiz arkadaşlarımızı kimse bizim sırtımızdan incitmemelidir.Ayrıca GİK üyesi olmam susmamı gerektirmez.Milletvekilliği nikahımıza kıyılmamış .Biz bedel ödemeye alışmış dava adamlarının içinde yetişmişiz.Olayı kınamakla beraber gereğinin yapılacağı inancındayım.Bizim ağzımızdan Sayın D.Bahçeli hakkında edep dışı bir söz çıkmamıştır çıkamaz….Türk Milletine saygı ve sevgilerimle. Allah’a emanetsiniz…”dedi.

KAŞIKÇI’NIN TEPKİSİ SERT OLMUŞTU

Konuyla ilgili Şefik Çirkin’in önce MHP Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı bu paylaşıma tepki göstermiş İyi Parti İl Başkanı Mustafa Çığ’a seslenerek: “Yeni kurulan partinin il başkanı sayın Mustafa Çığ’a sesleniyorum. Ne üdüğü belirsiz terörist sevici adamları ilçe başkanı yapıp Teröristleri övdürüp MHP ve değerlerine sövdürüyorsunuz.Sayın Çığ; Ülkücü hareketin ekmeğini yiyip öğretmen oldunuz müdür oldunuz. Ancak ne hazin ki dün sizlerin o okullarda okumasına karşı olan parkalı teröristlere bugün kahraman diyen, o teröristlerle mücadele eden kuşağın bugün ki temsilcilerine de hakaret eden ilçe başkanlarına ses çıkarmıyorsunuz. Dününüze dair siz bu kadar vefasız olabilesiniz ancak biz ne dün teröristlerle mücadeleden geri adım attık ne de bugün atarız. Siz Jandarmaya, polise silah çeken teröristleri övenleri İlçe Başkanı olarak atamaya devam edin. Ancak şunu da iyi bilin ki..Hatay’ın sokakları teröristlere de terörist sevicilere de onlara sahipleneceklere de dar.”demişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER