Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

TEK DERDİMİZ VATAN

TEK DERDİMİZ VATAN
27 Ekim 2017 - 18:24 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TBMM onayı ile kurulan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği(MİDDER) büyümeye devam ediyor. Şu ana kadar 61 ilde teşkilatlan MİDDER Hatay’da resmi olarak faaliyete girdi. 15 Temmuz MİDDER Hatay İl Başkanlığı’nın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Kızılay İş Hanı’nda gerçekleşen açılış töreninde MİDDER Hatay İl Başkanı Beşir Arslan, MİDDER Akdeniz Bölge Sorumlusu İrfan Topal, MİDDER Türkiye Genel Başkanı Serhat Çağ, MİDDER İlçe Başkanları, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç,  Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programı mehter gösterileri  ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

15 TEMMUZ İSTİKLAL HARBİDİR

15 Temmuz MİDDER Hatay İl Başkanlığına seçilen Beşir Arslan yaptığı konuşmada: “Biz Bu uğurda can vermeye ve dava yolunda ilerlemeye ant içtik. Bizim tek derdimiz Vatan bundan önce yaşamış olduğumuz Çanakkale Savaşı bu ülke için bu topraklar için bir dönüm noktasıydı. O zamandan bizlere bu vatanı emanet eden Atalarımızın emanetlerine sahip çıkmak bizim en önemli görevimiz. 15 Temmuz günü kimseye boyun eğmeyeceğimizi atalarımızın mirasını kimselerle paylaşmayacağımızı bir takım hainler gösterdik. MİDDER olarak Hatay’da da artık geniş çaplı faaliyetlerde bulunacağız gençlerimizin kandırılmaması ve bu ülkeye kazandırılması için elimizden geleni yapacağız. 15 Temmuz bizim için bir İstiklal Savaşıydı ve bu savaştan anlımızın akı ile çıktık ve ayakta dimdik durduk durmaya da devam edeceğiz. ” dedi.

O DİK DURDU BİZDE ARKASINDA DİK DURDUK

MİDDER Hatay İl Başkanı Beşir Arslan’dan sonra kürsüye MİDDER Genel Başkanı Serhat  Çağ yaptığı açıklamada: ” O malum günde 15 Temmuz gecesinde herkes Cumhurbaşkanımız için kaçtı iddialarında bulundu ama o kaçmamıştı başımızdaydı, o dik durdu bizde arkasında dik durduk ve Atalarımızdan bize kalan emanete sahip çıktık. TBMM’den aldığımız onay ile 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğini kurduk ve  61 ilde teşkilatlandık. Ben bugün burada olmaktan son derece mutluyum ve sayın Beşir Arslan kardeşimin de bu göreve gelmesinden son derece memnunum , ona olan inancım tamdır.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir’i anmak adına Ömer Halis Demir’in şehit olduğunu an temsili olarak canlandırıldı. Sahnelenen temsili oyunun ardından kurdele kesim töreni geçekleştirildi ve katılımcılara ikramda bulunuldu. Halil İbrahim KARAÇAY

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER