Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

“TERÖRÜ MUHAFAZA ETMEK İSTİYORLAR”

“TERÖRÜ MUHAFAZA ETMEK İSTİYORLAR”
05 Şubat 2018 - 17:42 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi.

“TERÖRÜ MUHAFAZA ETMEK İSTİYORLAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başbakan Binali Yıldırım’ın Hatay’da gerçekleştireceği programa iştirak etmek üzere Hatay’a geldi. Zeytin dalı operasyonu hakkında konuşan  Soylu: “Özellikle bir şeyi ifade etmek isterim, maalesef bugün terörü muhafaza etmek isteyen sözde müttefik görünümlü ülkeler var.”dedi.

Havaalanına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile birlikte gelen Bakan Soylu’yu, Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Nursal Çakıroğlu, Hatay milletvekilleri, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.

BİFRİNG ALDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, havaalanı kavşağında bulunan Hatay AFAD Koordinasyon Merkezi’ne geçerek burada 24 saat esası ile görev yapan GAMER personeli ile bir toplantı gerçekleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı değerlendirmede, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütlerine karşı Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı bugün itibari ile başarılı bir biçimde yürütülmektedir. Ülkemizin sınır içinde ve sınır ötesinde güvenliğini temin için yapılması gereken her türlü mücadele en kararlı biçimde yapılıyor ve yapılmaya devam edecektir.”dedi

 TERÖRÜ MUHAFAZA ETMEK İSTİYORLAR

Bakan Soylu: “Özellikle bir şeyi ifade etmek isterim, maalesef bugün terörü muhafaza etmek isteyen sözde müttefik görünümlü ülkeler var. Bu bizi üzmektedir. Yani, terör örgütlerini muhafaza etmek dostluk ilişkilerini zedeler. Terör örgütüyle birlikte hareket ederek başka bir terör örgütü ile mücadele etmek uluslararası hukuk ilkelerine de ters bir durumdur. Bu konuda ortaya konulan tutarsız yaklaşımları görmek, değerlendirmelerimizi yeniden gözden geçirmeye bizi zorunlu bırakmıştır” dedi.AFAD binasında yapılan faaliyetler hakkında Vali Ata’dan bilgiler alan Bakan Soylu, daha sonra Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamak üzere havaalanına geçti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER