Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

Türk ve Suriyeli Çocuklardan

Türk ve Suriyeli Çocuklardan
19 Ocak 2018 - 17:18 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

 

KARDEŞLİK BULUŞMASI…

Belen Belediyesi Çocuk Meclisi ve Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla düzenlediği “Kardeşlik Buluşması” programı gerçekleştirildi.  Kardeşlik Buluşmasına ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirtti.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Çocuklar ulusların geleceğidir ve bir çocuk için yaşanılması en güzel ortam, ailesi ve ülkesidir. Hepimiz biliyoruz ki Savaş en çok çocukları, kadınları ve yaşlıları vuruyor. Savaşın en acı izlerini siz Suriyeli çocuklarımızın gözlerine baktığımda görebiliyorum. Çocuk yüreklerinizle taşıdığınız o savaşın derin acılarını bir nebze olsun dindirmek için sizlerle burada buluştuk. Çocuklar her türlü güzelliğe layıktır, sizlerin mutlu, sağlıklı, huzurlu ortamlarda yetişmeniz için elimizden gelen gayreti, el birliğiyle gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz.

İnsanın kendi yurdundan vatansız durumuna düşmesi kadar kötü bir durum yoktur.

Yerlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalan sizler, kardeş ülke topraklarına gelerek bizleri onurlandırdınız. Rabbim kimseyi vatanından ayrı koymasın. Suriyeli kardeşlerimiz vatanınızdan uzaktasınız ama bizlerin kalbindesiniz. Sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız. Sizler yalnız değilsiniz. Ülkemizin insanları ve hükümetimiz, sizlerin yanındadır.

Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir. Üzülmeyeceğiz, ümidimizi kaybetmeyeceğiz. Mücadelemizi bırakmayacağız. İnşallah sıkıntılarınızın mükâfatını alacaksınız. Yuvanıza, ülkenize kavuşacağınız günler de Rabbimin izniyle yakındır. O gün gelene kadar bizler sizlerin yanınızda olacak, sorunlarınıza, sorunlarımız gibi eğileceğiz, çözüme ulaşması için çabalayacağız.

Sınır komşumuz Suriyelilerin maddi manevi istek ve talepleri doğrultusunda, elimizden gelen gayreti göstermeye de devam edeceğiz. Özgür bağımsız herkesin eşit temsil edildiği, çocukların barış içinde yaşadığı bir Suriye’nin kurulması için birlikte mücadele edeceğiz. Rabbim sabrımızı inşallah zaferle neticelendirsin. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Rabbim tüm İslam coğrafyasına huzur nasip etsin.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER