Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

VALİLİĞE ÇAĞRI ! YUMURTALAR ZEHİRLİ Mİ ?

VALİLİĞE ÇAĞRI ! YUMURTALAR ZEHİRLİ Mİ ?
24 Ocak 2018 - 9:28 'de eklendi ve 1876 kez görüntülendi.

YUMURTALAR ZEHİRLİ Mİ?

Bilindiği üzere Avrupa’da kullanılan gıda maddeleri ve ilaçlamaların yumurtaya karışması üzerine skandal çıktı. Bu durum Antakya halkının kafasında soru işareti yarattı. Vatandaşlar yediğimiz yumurtalar zehirli mi sorusunu kendine sormaya başladı.

KİMLER DENETLİYOR?

Türkiye’de maliyeti düşürmek için insan sağlığına zarar verecek maddeleri kullanan esnaf tükenmez. Bunların önüne geçmenin yolu da sık denetimdir. Hatay’daki tavuk çiftliklerinde kullanılan gıda maddeleri ve ilaçlamaların denetlenmesi kim yapıyor. Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tavuk çiftliklerinde kullanılan yem ve ilaçlarının tespitini yapıyor mu? Yoksa sofralardan eksik olmayan yumurtalarımız zehirli mi?

VALİLİĞE ÇAĞRI!

Hatay’da bulunan tavuk çiftlikleri üzerindeki tehlikeyi ve olabilecekleri yukarıda anlattık. Şimdi Hatay Valiliğine vatandaşlarımız adına soruyoruz; Hatay’daki tavuk çiftliklerinde kullanılan yemler ve ilaçlamalar neticesinde kimyasal atıklar yumurtada bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa insan sağlığını bu derece etkileyen bu olay neden göz ardı edildi. Tavuk Çiftliği sahipleri  milyonlar kazanırken halkın sağlığı ile oynuyor mu? Hatay Valiliğinden vatandaşımızı aydınlatmak için bu konunun araştırılıp kamuoyuna duyurulmasını talep ediyoruz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER