Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

VATAN ŞAİRİ SAYGIYLA ANILDI

VATAN ŞAİRİ SAYGIYLA ANILDI
12 Mart 2018 - 16:22 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

VATAN ŞAİRİ SAYGIYLA ANILDI

Hatay Valisi Erdal Ata, ‘’İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’’ vesilesiyle Dr.Mustafa Gencay Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve Antakya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa katıldı.

Düzenlenen programa Hatay Valisi Sayın Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Tekne, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Vek. P. Alb. Muzaffer Dinç, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez ve Meral Batı Demirbaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, il müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dr.Mustafa Gencay Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Çolak’ın açılış konuşması ile devam eden programda, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tolga Akkuyu, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşını yazma sürecini bir sinevizyon eşliğinde anlattı.

Türk milletinin var olma savaşını ölümsüzleştiren, milletin her bir ferdini ortak ideallerde buluşturan İstiklal Marşı’mız ve değerli şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programı, Dr.Mustafa Gencay Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı oratoryosu ile son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER