Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

VATANDAŞ’A NEDEN YOK?

VATANDAŞ’A  NEDEN YOK?
27 Ocak 2018 - 12:22 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

VATANDAŞ’A  NEDEN YOK?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu olağanüstü toplandı. Toplantıda Resmi Kurumlara İçmesuyu ücreti indirilirken vatandaş için herhangi bir indirim uygulanmadı.

NE OLMUŞTU?

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilk kurulduğu dönemler vatandaşa 2-3 ay su faturası gelmemiş daha sonrada yüklü miktarda fatura gönderilip ödenmesi istenmişti. Bunun üzerine mecliste büyük tartışmalar yaşanmış su birim fiyatlarının çok yüksek olduğu söylenmiş, iş mahkemeye kadar gitmişti. Daha sonra fiyatlar düzenlendi.

RESMİ KURUMLARA 2018 İNDİRİMİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyonyu ücreti 8.50 TL’den 3.45 TL’ye düşürüp açma kapama bağlantı vs.  gibi durumlarla ilgili ücret alınmamasını kabul etti. Bir Allah’ın kuluna kalkıp zaten çoğu masrafını zaten  vatandaşın üzerinden ödeyen resmi kurumlara indirim yapıyorsunuz da vatandaşa neden yapmıyorsunuz demedi.

VATANDAŞ NE OLACAK?

Resmi kurumlara yapılan bu indirim yapılabiliyor ise bütçeyi zorlamıyorsa neden vatandaşın kullandığı içmesuyunda indirime gidilmiyor? Vatandaş ne olacak? Zaten elektrik, doğalgaz vs. ile fatura yükü iyiden iyiye artan vatandaşa birde içme suyumu yük olacak? ADALETLİ BİR DÜNYA DİLEĞİYLE…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER