Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

WUSHU TAKIMI, KAYMAKAM UYGUR’U ZİYARET ETTİ

WUSHU TAKIMI, KAYMAKAM UYGUR’U ZİYARET ETTİ
05 Nisan 2018 - 16:17 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

WUSHU TAKIMI, KAYMAKAM UYGUR’U ZİYARET ETTİ

Altınözü Kaymakamı  Bülent Uygur, Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı sporcuları ve Antrenör Bedia Sürgit’i makamında ağırladı. Antalya’da yapılan Türkiye Wushu Şampiyonasında; 2 Türkiye Birinciliği, 2 Türkiye İkinciliği, 5 Türkiye Üçüncülüğü’ne imza atarak, toplamda 9 madalya kazanan Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı, Kaymakam Bülent Uygur ‘u makamında ziyaret etti. Ziyarete, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Zümre, Antrenör Bedia Sürgit ve başarılı sporcular katıldı.

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu takımı Antalya’da düzenlenen, Türkiye Wushu Şampiyonasına katıldı. Uzak Doğu sporları kapsamında en geniş katılımın olduğu Türkiye Wushu Şampiyonasında, Hatay ilimizi ve ilçemizi temsil eden Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü katılan Wushu takımı başarılı sporcuları, Minikler, Alt Minikler, ve Yıldızlar kategorilerinde madalya ve derecelerle döndü.

Türkiye Wushu Şampiyonasında Hatay ilimizi ve ilçemizi temsil eden Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından, Hatice Tekin Yıldız Bayanlar 30kg kategorisinde Türkiye birinciliği, Seyhan Ekenel Yıldız Bayanlar 35kg kategorisinde Türkiye İkinciliği, Dilan Korkmaz Yıldız Bayanlar 30kg Kategorisinde Türkiye ikinciliği elde etti. Gülenay Günay Minik Bayanlar 30kg kategorisinde Türkiye Üçüncülüğü, Fatime Nur Karaca, Yıldız Bayanlar 30kg kategorisinde Türkiye Üçüncülüğü, Tuğçe Serçe Minik Bayanlar 30kg kategorisinde Türkiye Üçüncülüğü, Ferhat Korkmaz ise Yıldız Erkekler 40kg kategorisinde Türkiye Üçüncülüğü elde ederek ilçenin takdirini kazandı. Türkiye Wushu Şampiyonasında, Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından, Seyhan Ekenel Yıldız Bayanlar Kata 35 kg kategorisinde Türkiye birinciliği ve Gülenay Günay Minik Bayanlar Kata 30kg kategorisinde Türkiye üçüncülüğü kazarak ikişer madalya elde etti.

İlçemizdeki sporcuları her zaman destekleyerek yanlarında olan Kaymakam Bülent UYGUR Wushu takımını tebrik etti. Kaymakam Uygur; “Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu takımını başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Spor dalında verdiğimiz emeklerimizin karşılığını kat kat alıyoruz. Genç sporcularımız kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirdi. Sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum. Sporcularımızın, ilçemize bu başarıyı kazandırması bizleri gururlandırdı. Kaymakamlık olarak her zaman gençlerimizin yanındayız.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER