Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

YALNIZ DEĞİLSİN!

YALNIZ DEĞİLSİN!
27 Şubat 2018 - 18:08 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

YALNIZ DEĞİLSİN!

Toplumun kanayan yarası olan taciz ve cinsel istismar teşebbüsüne bir yenisi daha eklendi. Hatay’da yaşayan Gülay Mübarek isimli hemşehrimize, sosyal medyadan ve telefon üzerinden tacizde bulunan ve tehdit eden, Adana’da ücretli öğretmenlik yapan kişilik büyük tepki topladı.

GENÇ KIZ SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞTI!

Yaşadığı olayları sosyal medyadan paylaşan ve sesini duyurmaya çalışan Gülay  imdadına Hürriyet Gazetesi Yazarı Melis Alphan yetişti. ‘Duyun sesimi’ adlı yazısında Gülay’ın yaşadıklarını anlatması üzerine kadın dayanışma platformları devreye girdi.

TELEFONDA İTİRAF ETTİ

Daha sonra Sosyal medyada ve mesaj kayıtlarında sayısız tehditlerle genç kızın ailesine ve yeğenine dâhil hakaret içerikli yazılarda bulunan zanlı, Fatih Tezcan ile telefonda görüştü. Soğukkanlılığını koruyarak görüşme gerçekleştiren Tezcan, Gülay’ın 4 yaşındaki yeğenine nasıl küfür edersin diyerek şüpheliye tepki gösterdi. Daha sonrasında hadiseyi tüm adli mercilere taşıyacağını ifade eden Fatih Tezcan, sosyal medya hesabından da suç duyurusunda bulundu.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Derdini sosyal medyadan paylaşarak yardım bekleyen Gülay Mübarek’e destek yağarken, sosyal medyada tepkiler çığ gibi yağdı. Mesleğinden ihraç edildiği iddia edilen öğretmene tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, genç kıza destek mesajları yayınladılar.

ARTIK BİTİN!

Yıllardır bu şekildeki  hastalıklı kişiliklere belki de gerekli cezalar verilmediği için olaylar devam ediyor. Ama bu sefer Türk halkının yaptığı bu duyarlılık örnek olmalı ki insanlar yalnız olmadığını bilsin. Ve bu insanlar ARTIK BİTSİN..Bir daha böyle bir haber yapmak zorunda olmamak dileğiyle…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER