Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

YENİ PARALEL YAPILANMALARA FIRSAT VERMEYELİM

YENİ PARALEL YAPILANMALARA FIRSAT VERMEYELİM
25 Aralık 2017 - 14:53 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

CHP’Lİ CANKURTARAN’DAN AKP’YE ÖNEMLİ ÇAĞRI: “GELİN MENZİLCİLERİN KADROLAŞTIĞI İDDİALARINI ARAŞTIRALIM”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran temasları kapsamında bulunduğu Hatay’da CHP İl Başkanlığı’nda gündemdeki gelişmelere dair bir basın açıklaması yaptı. Cankurtaran’ın açıklamasında öne çıkan başlıklar ve kısa özetleri şunlardı:

Cankurtaran, son dönemlerde başta Menzilciler olmak üzere bazı tarikatların devlet içinde FETÖ’den boşalan yerlerde kadrolaşmaya çalıştıkları iddialarını hatırlatarak, “AKP, CHP’nin 2005 yılında FETÖ’nün faaliyetlerinin araştırılması önerisini reddetmişti, sonuçlarını 15 Temmuz’da gördük.  Gelin birlikte geniş yetkili bir komisyon kurup başta Menzilciler olmak üzere diğer tarikatların da kadrolaştığı iddialarını araştıralım. İddialar doğru değilse açıklarız. Yoksa gelecekte bir kez daha kandırıldık yalanının arkasına sığınmayın. ” dedi.

“TRUMP, KENDİNİ PATRON, DÜNYA ÜLKELERİNİ DE ÇALIŞANLARI SANIYOR”

BM Genel Kurulu’nda alınan Kudüs kararını da değerlendiren Cankurtaran, “İş dünyasından siyasete atılan Trump bazı alışkanlıklarını bırakamamış. Kendini patron, dünya ülkelerini de çalışanları sanıyor. Sanki emrini dinlemeyen çalışanlarını işten çıkarır gibi karşı çıkan ülkelere desteği kesmek gerektiğini söylemesi ciddi bir tepki yarattı” diyerek AKP hükümetine şu uyarıda bulundu:

“ERDOĞAN’IN KÜRESEL LİDERLİĞİNİ KANITLAMAK İSTİYORLARSA KKTC’Yİ TANITSINLAR”

“AKP hükümeti bu konuyu bir iç siyaset  malzemesine de dönüştürmemeli. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, BM’nin kararını ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın küresel liderliği tescillendi’ diye açıklamış.  Şimdi bu durumda  AB ülkeleri de mi Erdoğan için mi ABD’ye karşı çıktı. Filistin tüm insanlığın sorunu. Şayet Erdoğan’ın küresel liderliğini tescillemek istiyorlar ise KKTC’yi tanıtsınlar işte o zaman inanırız.”

“AKP, HAYATI KOLAYLAŞTIRMADI, SAECE BORÇLANMAYI KOLAYLAŞTIRDI”

Ekonomideki gelişmelere de değinen Cankurtaran, “Asgari ücretlinin alım gücü ise 82 gıda ürünü karşısında adeta eridi.. AKP iktidarında hayatı kolaylaştırmadı sadece borçlanmayı kolaylaştırdı. Bugün Türkiye’de 31 milyon kişi bankalara borçlu.  Yani çocukları yaşlıları saymazsak neredeyse herkes borçlu. İnsanların 10-20 yıl borç ödeyerek ev almasını bile kendi başarıları gibi yansıtıyorlar. Türk halkını bu borç sarmalından kurtaracağız”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER