Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

YÜZDE 70 KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK

YÜZDE 70 KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK
05 Mart 2018 - 17:34 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

% 70 KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi’de esnaf ve sanayiciler ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıya Bakan Özlü’nün yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Fevzi Şanverdi, Hatay Valisi Erdal Ata, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, oda başkanları, esnaf temsilcileri, sanayiciler, iş adamları, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Hatay Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi’nin inşasına destek vermek amacıyla kredi desteğini %60’tan %70’e çıkartılması için Bakanlar Kurulunda üzerine düşen çalışmayı gerçekleştireceğinin müjdesini veren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü esnaf ve sanayicilerin yüzünü güldürdü. Bakan Özlü kredi desteği müjdesi ile kalmayarak bu yıl içerisinde Hatay Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi inşasının tamamlanacağının ve Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi ile Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi’nin de %70 kredi destekli olarak inşa edileceğinin sözünü verdi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’de Antakya esnafını ve sanayicisini büyük oranda rahatlatacak, gelişmelerine, şehir ekonomisine katkı sağlayacak olan bu önemli projelere verdiği desteklerden dolayı Bakan Özlü’ye teşekkürlerini iletti.Ziyaretin sonunda heyet ve Hatay Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi inşasında çalışan işçiler günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER