Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti

yüz’de yüze çıkarılsın !

yüz’de yüze çıkarılsın !
06 Şubat 2018 - 13:23 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

 

Reyhanlı Esnafı yapılan Yeni sanayi sitesindeki %60 yardımın %100’e çıkmasını talep etti.

REYHANLI ESNAFI

Bilindiği gibi sınırımızdaki teröristlerin kökünü kazımak amacıyla  başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Bu harekattan en çok etkilenen ilçe şüphesiz ki Reyhanlı.. Bizde Reyhanlı’daki son durumu öğrenmek ve Reyhanlı esnafının isteklerini bilmek amacıyla Reyhanlı esnaflarından Mehmet Önal ile bir röportaj yaptık.

SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Devletimizin yaptığı operasyonun sonuna kadar arkasında olduğunu belirten Mehmet Önal: “Biz bu Reyhanlı esnafı olarak devletimizin sonuna kadar arkasındayız. Ama operasyonun Reyhanlı esnafını etkiledi. Esnafımız siftahsız kepenk kapatıyorlar. İnsanlar dışarı çıkmaya korktuğu gibi esnafımızda roket düşme riski yüzünden tedirgin.

“%100’E ÇIKARILSIN!”

Bilindiği gibi esnafımız için yeni sanayi sitesi yapılıyor. Bunun yüzde 40’ını esnafımız yüzde 60’ını devletimiz ödüyor. Ama şuanda Reyhanlı esnafımızın durumu belli bu yüzden bizim devletimizden isteğimiz yapılan Yeni Sanayi Sitesine verilen desteğin yüzde 100’e çıkarılmasıdır. Bu sıkıntıda olan esnafımızı bir nebze olsun rahatlatacaktır.

BAĞKUR, VERGİ VE SİGORTA ÖDEMELERİ

Bir diğer talebimiz ise SGK ve vergi ödemeleri. Esnafımız anlattığım gibi siftahsız kepenk kapattığı için  vergi ve SGK borçlarını ödeyemiyor. Reyhanlı’da bulunan esnafımızın bu borçlardan muaf bırakılması esnafımız için çok iyi olacak. Çünkü esnafımız ödemekte zorluk çekecek.

REYHANLI SIKIŞIK

Reyhanlı bir Antakya bir Kırıkhan değil.. Reyhanlı sınır ve Hatay arasında sıkışmış durumda. Reyhanlı’da sınır kapısı kapandığında esnaf para kazanamıyor.  Bu bölgeye roketler düşüncede esnafın tamamen işleri duruyor. Bizim Devletimizden taleplerimiz bunlar. Biz başta söylediğim gibi  Devletimizin arkasındayız. “dedi.

Reyhanlı ile ilgili bu bilgileri bize aktaran Mehmet Önal’a teşekkür ediyoruz. Bizde devletimizin arkasındayız. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. İnşaallah operasyon bir an önce biter ve sınırımız eski haline döner.Allah devletimizi ve milletimizi korusun…

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER